Bílá vína

Pití vína je pro mnohé z nás vlastně již rituálem, při kterém relaxujeme a víno vnímáme vlastně jako skvostnou tekutou pochoutku. Především bychom měli myslet na to, že víno nám nemusí chutnat vždy stejně, je proto velmi důležité najít vhodnou chvíli, příjemné místo a v neposlední řadě dobré lidi, které máte rádi a se kterými se chvilky s vínem stanou příjemným zpestřením všedních dnů. Jen tehdy budete mít z vína největší požitek.

Pro dobré víno je důležitý i kvalitní servis. Pro dokonalý požitek z vína je základem správná teplota vína. Bílá vína je vhodné podávat při teplotě 10 - 12 stupňů Celsia, růžová vína i od 9 stupňů Celsia. Pro servírování vína jsou velmi dobré osvědčené chladící nádoby.

 

Řadit podle 
Výrobce  

Rulandské šedé pozdní sběr 2017, polosladkéempty
Barva vína je mosazná. Víno leželo 6 měsíců v dubovém sudu. Vůně je středně intenzivní, připomínající pečená jablka. Chuť je nasládlá s dotekem sudového zrání. Delší, elegantní závěr.   Zbytkový cukr:
Rulandské šedé pozdní sběr 2017, polosladké

naše cena 160 Kč


Neuburské pozdní sběr 2017, suchéempty
Již málo vyskytovaná odrůda vína. Barva je bílého zlata se zelenými odlesky. Aroma je méně intenzivní, připomíná čerstvě rozkrojená zelená jablka. Chuť vína je velmi jemná, šťavnatá. Středně dlouhý
Neuburské pozdní sběr 2017, suché

naše cena 150 Kč